O Inicjatywie

„Dawajcie, a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, potrzęsioną i przepełnioną dadzą w zanadrze wasze; […] jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą”
Ew. Łukasza 6,38

Twórcami inicjatywy NaParafie.pl jest grupa przyjaciół, młodych wiernych Kościoła Katolickiego, mogących skorzystać z rady i ogromnego wsparcia Proboszczów z kilkunastu małych i dużych Parafii w całej Polsce.

Inicjatywa powstała w jednym z najtrudniejszych momentów współczesnej historii w marcu 2020 roku, w trakcie wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce i na Świecie. Przekazywane nam wartości chrześcijańskie, moralne, rodzinne nie pozwalają nam w tym trudnym dla wszystkich czasie myśleć jedynie o sobie, ale nakazują też myśleć o najbardziej potrzebujących - o bliźnich i o Wspólnocie Kościoła. Kościół, w którym od zawsze odnajdywaliśmy wsparcie i mądrość życiową od zawsze był stabilnym i silnym oparciem - tak dla nas jako wiernych, ale i dla pokoleń ludzi na całym Świecie. Jako Polacy żywimy szczególną wdzięczność za wyjątkową rolę jaką Kościół odgrywał w naszej historii, stając w obronie wartości tworzących jego Wspólnotę.

Ten trudny czas zwrócił naszą uwagę na konieczność odwzajemnienia tego Dobra, co staramy się czynić poprzez naszą inicjatywę i pomoc Kościołowi w zbieraniu ofiar od Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w Mszy Świętej. W tym celu stworzyliśmy prostą w obsłudze platformę opartą o najnowsze i powszechnie dostępne kanały płatności.

Pokładamy nadzieję i zobowiązujemy się dalej rozwijać naszą wspólną inicjatywę tak, aby mogła ona także i w spokojniejszych czasach przysłużyć się wszystkim Parafiom, uzupełniając tradycyjny sposób wspierania Dzieła Kościoła przez Wiernych.

Wiktor, Karol, Tomasz, Kacper